Producenci

PrestaShop

Newsletter

buty Sticky Cloud Powiększ do pełnego rozmiaru

buty Sticky Cloud

Dla wspinaczy poszukujących lekkiego i oddychającego buta do szybkich wspinaczek. Precyzyjne podparcie podczas wspinaczki, ale wygodne i dobrze amortyzujące zejście dzięki innowacyjnej konstrukcji i wydłużonej podeszwie Vibram®. Idealny do ferraty, boulderingu i mieszanego terenu.

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

489,00 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-110,00 zł

599,00 zł

Garmont Sticky Cloud to znakomite buty przeznaczone do szybkich przejść w górach z niewielkim obciążeniem. Doskonale nadają się jako obuwie do pokonywania wszelkiego rodzaju via-ferrat oraz dróg turystycznych z elementami lżejszej wspinaczki. Ze względu na konstrukcję, niską wagę oraz świetną amortyzację bez wątpienia znajdą rzesze entuzjastów wśród wszystkich lubiących poruszać się w tego typu terenie. Buty oferują precyzyjne podparcie podczas pokonywania stromych odcinków, a jednocześnie są niezwykle wygodne i zapewniają bardzo dobrą amortyzację w trakcie schodzenia dzięki innowacyjnej konstrukcji i Vibram Extended Outsole.

Cholewka

Asymetryczna, niska cholewka Sticky Cloud wykonana w technologii A.D.D. zapewnia wyjątkową wygodę, zwłaszcza latem w okresie wysokiej temperatury. Powstała z połączenia przewiewnej siatki 3D oraz mikrofibry oferuje stopom wysoki poziom wentylacji, jak również szybkie odprowadzanie wilgoci powstającej wewnątrz butów podczas wzmożonego wysiłku, w trakcie intensywnych podejść czy szybkiego schodzenia. W przedniej części cholewka wsparta została sztywnym, gumowym elementem uformowanym na kształt niepełnego otoku, którego zadaniem jest zwiększenie stabilności konstrukcji, a w połączeniu z wywiniętą podeszwą ochrona materiału przed uszkodzeniem oraz palców przed urazami w przypadku uderzenia o wystającą skałę, korzeń czy kamień. Zastosowanie technologii Ergo-Last sprawia, że cholewka bardziej precyzyjnie oplata stopę dając lepsze dopasowanie, a co za tym idzie zwiększając komfort noszenia. W tylnej części cholewki Heel Lock, mechanizm w postaci linki opinającej piętę, która dociska zapiętek zabezpieczając w ten sposób stopę przed przemieszczaniem się wewnątrz buta. Z tyłu mocno wywinięta podeszwa wraz z usztywnionym zapiętkiem stabilizuje i chroni piętę.

Wkładka/Wyściółka

Miękka, wysoce absorbująca drgania wkładka z pianki poliuretanowej (PU) wykończona została antybakteryjną aplikacją i - oprócz swojej podstawowej funkcji - jaką jest redukowanie dyskomfortu w trakcie uderzeń stopy o twardą skalną nawierzchnię, zapobiega rozwijaniu się bakterii i drobnoustrojów odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Syntetyczna wyściółka bardzo dobrze pochlania wilgoć z powierzchni skarpety odprowadzając ją na zewnątrz.

Podeszwa środkowa/zewnętrzna

Sticky Cloud charakteryzują się wyśmienitą amortyzacją tzw. Double Dumper (podwójna amortyzacja) składa się z dwóch warstw wysoce responsywnej pianki EVA - jedna warstwa umieszczona na całej długości, druga rozlokowana w okolicach pięty. System ten sprawia, że buty świetnie pochłaniają wszystkie uderzenia stopy o twardą nawierzchnię i znakomicie redukują dyskomfort wynikający z wszelkich nierówności terenu odciążając tym samym stawy i minimalizując ryzyko kontuzji i urazów stawów. Podeszwa zewnętrzna Vibram® Megagrip Compound z optymalnej mieszanki gumy o agresywnym i stosunkowo głębokim bieżniku zapewnia bardzo dobą przyczepność na zróżnicowanej nawierzchni, świetnie trzyma zarówno na skalnym podłożu, jak i na szlakach gruntowych dając poczucie stabilności i pewności. Dobrze spisuje się na wilgotnej nawierzchni.
 
Cechy butów Garmont Sticky Cloud:

  • Zapewniają precyzyjne dopasowanie do stopy
  • Przewiewna, dobrze wentylowana cholewka z siatki 3D i mikrofibry
  • Mocno wywinięta podeszwa z tyłu zwiększa ochronę pięty
  • Gumowe wzmocnienia czubków zabezpieczające palce
  • Technologia Heel Lock zwiększa trzymanie pięty
  • Wkładka wykonana w technologii ograniczającej chłonność zapachów
  • Podwójna amortyzacja (Double Dumper)
  • Waga 410 g (but w rozm. 42)

 

 

Podeszwy firmy Vibram® charakteryzują się dużą przyczepnością, trwałością oraz wygodą użytkowania za sprawą  zastosowanego do ich produkcji materiału oraz specjalnych wycięć. Stosowane w nich rozwiązania, takie jak samooczyszczające się kanały, strefy obrotu i powierzchnie antypoślizgowe gwarantują wygodę i bezpieczeństwo na szlaku.