Producenci

PrestaShop

Newsletter

kask Half Dome S/M Powiększ do pełnego rozmiaru

kask Half Dome S/M

Black Diamond Half Dome to bardzo popularny kask, którego konstrukcja oprócz bezpieczeństwa, gwarantuje również odpowiedni transfer powietrza. Zawdzięczamy to strategicznie umieszczonym, obszernym otworom wentylacyjnym. Dwie kluczowe warstwy ochronne w postaci skorupy wewnętrznej i zewnętrznej, absorbują energię powstałą w wyniku uderzenia, chroniąc przed jej impetem głowę użytkownika.

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

239,00 zł

Model ten sprawdzi się zarówno podczas wspinaczki w skałach czy górach, jak i do eksploracji jaskiń. Jest bardziej dopasowany i lżejszy od swojego poprzednika. To jeden z najbardziej wszechstronnych kasków wspinaczkowych w kolekcji amerykańskiego producenta.

Zewnętrzną skorupę wykonano z poliwęglanu, a wnętrze z pianki EPS o wysokich właściwościach amortyzujących. Dzięki temu kask Black Diamond Half Dome charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz doskonale tłumi energię uderzenia. Ponadto wewnątrz, przy czole, zastosowano dodatkowo miękką wyściółkę zwiększającą komfort użytkowania.

Zmienione otwory wentylacyjne zapewniają lepszą cyrkulację powietrza i sprawiają, że Twoja głowa, nawet w trakcie upałów ma zapewnianą skuteczną wentylację. Szybki w obsłudze (jedną ręką) system regulacji gwarantuje bardzo dobre dopasowanie do głowy.

Kask wspinaczkowy BD Half Dome posiada cztery zaczepy do pewnego zamocowania czołówki. To niezwykle wszechstronny model, który sprawdzi się niemal w każdym rodzaju wspinaczki.

Najważniejsze cechy:

  • Lekka i wytrzymała konstrukcja;
  • Szybki system regulacji obwodu za pomocą pokrętła;
  • 7 otworów wentylacyjnych zapewnia skuteczną cyrkulację powietrza;
  • Możliwość zamocowania czołówki;
  • Miękka wyściółka z przodu zapewnia wygodę w trakcie użytkowania;
CE: Tak
EN: 12492
Mocowanie czołówki: Tak
Otwory wentylacyjne: Tak - 7
Regulacja: Tak - pokrętło
Skorupa: Poliwęglan
UIAA: Tak
Waga: ok. 340 g (M/L), ok. 329 g (S/M);
Zakres regulacji: S/M 48-57 cm, M/L 55-61,5 cm