Producenci

PrestaShop

Newsletter

karabinek VISION BENT WIRE Powiększ do pełnego rozmiaru

karabinek VISION BENT WIRE

VISION BENT WIRE jest to pełnowymiarowy, niezwykle lekki karabinek z drucianym, giętym zamkiem. Jak w każdym karabinku Singing Rock zamek pracuje perfekcyjnie – lekko ale bez luzów. VISION BENT WIRE powstał z myślą o wspinaczce sportowej jak i tradycyjnej, górskiej i lodowej.

Więcej szczegółów

2 dostępnych

23,00 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-6,00 zł

29,00 zł

Ponieważ jest kuty matrycowo na gorąco, ma świetne parametry wytrzymałościowe. Wyprofilowania na końcach w podłużnej osi karabinka zwiększają powierzchnię pracy liny, to wpływa korzystnie na mniejsze zużycie liny jak i karabinka.

Uzyskany kształt dwuteownika podczas kucia na gorąco znacząco podniósł wytrzymałość karabinka, jednocześnie zachowując jego lekkość. Kształt i układ zamka zaprojektowane tak, aby prześwit był optymalny i wygodny do wpięcia liny.

Zamek typu WIRE wyprofilowany, znakomicie ułatwia wpinanie liny jak i wpinanie do punktów asekuracyjnych.

Ponadto każdy karabinek jest testowany indywidualnie obciążeniem 10 kN. Stanowi to dla użytkownika gwarancję bezpiecznego sprzętu. Każdy karabinek ma w sposób trwały naniesiony unikalny numer ułatwiający identyfikację produktu pod kątem daty jego produkcji.

Informacje dla użytkowników

Kucie na gorąco – Technologia plastycznego odkuwania w matrycy pożądanego kształtu. Ponieważ kucie na gorąco zapewnia homogenizowaną strukturę ziarna, produkt po tym procesie ma zwartą strukturę oraz doskonałe parametry mechaniczne.

Odkuwanie na zimno – Proces ten jest zwykle tańszy niż kucie na gorąco, a produkt końcowy wymaga niewiele, jeśli w ogóle, prac wykończeniowych. Może występować naprężenie szczątkowe materiału, bez wpływu na wytrzymałość sprzętu.

Zamek WIRE  – Zamek wykonany z wytrzymałego cienkiego drutu. Odporny na niskie temperatury, nie zamarza, pozwala uniknąć tzw. efektu bezwładności zamka podczas ruchu liny lub mini uderzenia w skałę.

KOLOR

Czerwony

RODZAJ KARABINKA

D-kształtny, Wire gate

MATERIAŁ

Lekki stop

WYTRZYMAŁOŚĆ - OTWARTY ZAMEK

8 kN

WYTRZYMAŁOŚĆ - OŚ PODŁUŻNA

25 kN

WYTRZYMAŁOŚĆ - OŚ POPRZECZNA

7 kN

WAGA

33 g

PRZEŚWIT W MM

19