Producenci

PrestaShop

Newsletter

Buty Red Chili MATADOR VCR Powiększ do pełnego rozmiaru

Buty Red Chili MATADOR VCR

Jak przystało na high-endowy model, Matadory są asymetrycznie skręcone w celu skierowania jak największej siły na czubek. Nie jest to jednak drastyczna asymetria, która uniemożliwiałaby wspinanie się w nich osobom wybierającym do tej pory buty proste, a dzięki swojej dość elastycznej konstrukcji dostosowują się do praktycznie każdego rodzaju stopy.

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

179,90 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-270,00 zł

449,90 zł

Przednia część buta oblana jest gumą, za którą podziękujecie przy następnej przystawce na mocnym przewieszeniu czy trickowym baldzie - skutecznie chroni przed bolesnymi skutkami podhaczania, nie ograniczając przy tym ruchów. Razem z syntetyczną wyściółką dba ona także o brak nadmiernego rozbicia w czasie używania. Za odpowiednie „siedzenie” buta odpowiada także bardzo ergonomicznie zaprojektowana pięta. Designerski pasek z oznaczeniem producenta trzyma ścięgno Achillesa a dodatkowy fragment gumy ułatwia haczenie pięty. Venga!

Guma użyta do produkcji tego modelu to doskonalona przez lata RX2, autorska mieszanka Red Chili o grubości 4.2 mm. Dobrze radzi sobie podczas pracy na tarcie a w zestawieniu z precyzyjnym czubkiem świetnie sprawdzi się także na jurajskich dziurkach czy wymagających krawądkach.

Chociaż o gustach się nie dyskutuje, połączenie czarnego z czerwonym zawsze daje pozytywne rezultaty. Matador VCR wygląda więc jak milion dolarów i prezentuje się wybitnie zarówno na sztucznej ściance, jak i w skałach. Za pewne trzymanie buta odpowiadają trzy bardzo mocne rzepy, których końcówki zostały dodatkowo ogumowane. Wszystko dla jak najszybszego i najbardziej precyzyjnego dopasowania.

Idea Red Chili od samego początku opierała się na jednym, prostym zdaniu - tylko sami wspinacze wiedzą, czego naprawdę potrzebują. Za powstaniem marki stoi dwóch niemieckich wspinaczy: Stefan Glowacz oraz Uwe Hofstädter, którzy nie mogąc znieść nijakości dostępnych ówcześnie butów wspinaczkowych, obiecali przygotować coś, w czym każdy wspinacz będzie czuł się dobrze. Sądząc po niesłabnącej popularności marki oraz jej ciągłemu rozwojowi, dotrzymali słowa a rynek wręcz pokochał modele z charakterystycznym logo ostrej papryczki.