Producenci

PrestaShop

Newsletter

Buty Red Chili SPIRIT L VCR Powiększ do pełnego rozmiaru

Buty Red Chili SPIRIT L VCR

Spirit L VCR to bardzo komfortowy i dobrze zaprojektowany model, który sprawdzi się zarówno na stopach wspinaczy początkujących, jak i tych, którzy na swoim koncie mają już wiele przewspinanych kilometrów. Syntetyczna wyściółka Spirita VCR nie tylko zapewnia efektywne odprowadzanie wilgoci i oddychalność, ale także ogranicza nadmierne rozbijanie się buta w czasie wspinania

Więcej szczegółów

2 dostępnych

189,90 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-490,00 zł

679,90 zł

Guma użyta do produkcji tego modelu to doskonalona przez lata RX2, autorska mieszanka Red Chili o grubości 4.2 mm. Dobrze radzi sobie podczas pracy na tarcie a w zestawieniu z precyzyjnym czubkiem świetnie sprawdzi się także na jurajskich dziurkach czy wymagających krawądkach.

Cechą charakterystyczną dla tego modelu jest także system Impact Zone. Jest to specjalnej konstrukcji płytka wykonana z EVA, zatopiona w podeszwie na odcinku pięty. Jej zadaniem jest pochłanianie siły uderzenia, oszczędzając stopę i eliminując ryzyko potencjalnej kontuzji przy zeskokach.

Trzy mocne rzepy pewnie trzymają stopę i pozwalają na szybkie założenie oraz zdjęcie buta, zapewniając jednocześnie dużą możliwość regulacji sztywności buta. Uzupełnia ją bardzo mądrze zaprojektowana pięta, opracowana tak, by kierować jak najwięcej siły na czubek buta, nie uwierając przy tym w ścięgno Achillesa. Oblanie tyłu buta dodatkową warstwą gumy umożliwia łatwiejsze i bardziej precyzyjne haczenie pięty.

Idea Red Chili od samego początku opierała się na jednym, prostym zdaniu - tylko sami wspinacze wiedzą, czego naprawdę potrzebują. Za powstaniem marki stoi dwóch niemieckich wspinaczy: Stefan Glowacz oraz Uwe Hofstädter, którzy nie mogąc znieść nijakości dostępnych ówcześnie butów wspinaczkowych, obiecali przygotować coś, w czym każdy wspinacz będzie czuł się dobrze. Sądząc po niesłabnącej popularności marki oraz jej ciągłemu rozwojowi, dotrzymali słowa a rynek wręcz pokochał modele z charakterystycznym logo ostrej papryczki.