Producenci

PrestaShop

Newsletter

Buty Red Chili STRATOS Powiększ do pełnego rozmiaru

Buty Red Chili STRATOS

Stratos w dużym stopniu bazuje na modelu Octan, dodając do niego zwiększoną sztywność oraz węższy profil z niższym podbiciem. Cały but został zaprojektowany mając na uwadze jak najlepsze trzymanie stopy, tak żebyś mógł bez problemu atakować nawet największe westowe przewieszenia i najmniejsze stopieńki na Jurze. Wszystko to podano w estetyczny i przyciągający wzrok sposób.

Więcej szczegółów

2 dostępnych

199,90 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-200,00 zł

399,90 zł

Od strony technicznej Stratos także nie ma się czego wstydzić. Oblany autorską gumą Red Chili RX2 o grubości 4.2 mm, zapewnia odpowiednią dawkę komfortu, nie tracąc nic z czucia skały. Świetnie sprawdzi się zarówno w granicie (gdzie dzięki swojej trwałości wytrzyma wiele prób na tarciowych drogach) czy w wapieniu (gdzie z kolei czucie skały pozwoli stawać na najbardziej nawet wyślizganych i małych krawądkach). Co rzadko spotykane przy tego typu butach, podeszwa zapewnia odpowiednią sztywność, także dla osób o większej masie. Dzięki podzieleniu jej na dwie części (piętę oraz podeszwę przednią), Stratos zachowuje przy tym dobrą elastyczność a dzielona podeszwa dobrze dopasowuje się do anatomicznego kształtu stopy.

Tą samą gumą oblany jest także czubek buta. Efektem takiego zabiegu, jest nie tylko ochrona palców przy podhaczaniu, ale także ograniczone rozchodzenie się buta na szerokość - możemy być pewni, że Octan nie stanie się „kapciem” po kilkunastu treningach. O to samo dba także syntetyczna cholewka, która jednak została połączona ze skórzaną podeszwą wewnętrzną, dzięki której stopa mniej przesuwa się w bucie w czasie trudnych, technicznych ruchów.

Buty wyposażone są w system szybkich sznurówek, który umożliwia bardzo sprawne dociągnięcie i zawiązanie buta. Zyskujemy dzięki temu dodatkową sztywność, tak potrzebną podczas hardkorowych przejść. Szlufki wykonane są z bardzo mocnego materiału doszytego do cholewki buta, dzięki czemu ryzyko urwania ich praktycznie nie występuje. Same sznurówki są okrągłe w przekroju, co zapewnia ich płynne przeciąganie i szybką regulację.

Idea Red Chili od samego początku opierała się na jednym, prostym zdaniu - tylko sami wspinacze wiedzą, czego naprawdę potrzebują. Za powstaniem marki stoi dwóch niemieckich wspinaczy: Stefan Glowacz oraz Uwe Hofstädter, którzy nie mogąc znieść nijakości dostępnych ówcześnie butów wspinaczkowych, obiecali przygotować coś, w czym każdy wspinacz będzie czuł się dobrze. Sądząc po niesłabnącej popularności marki oraz jej ciągłemu rozwojowi, dotrzymali słowa a rynek wręcz pokochał modele z charakterystycznym logo ostrej papryczki.