Producenci

PrestaShop

Newsletter

Lina Edelweiss FLASHLIGHT 10 mm Powiększ do pełnego rozmiaru

Lina Edelweiss FLASHLIGHT 10 mm

Flashlight II to przedstawiciel linii Essential, czyli grupy lin łączących bardzo dobre parametry z konkurencyjną ceną. Średnica 10 mm czyni z niego idealną linę „do wszystkiego” - sprawdzi się zarówno na ściankach, jak i w ogródkach skalnych całej Europy. Niska siła graniczna i łatwy do złapania oplot czyni z Flashlighta wyjątkowo wygodną i praktyczną propozycję. Do tego, wygląda świetnie!

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

365,00 zł

W połowie długości umieszczono wyraźny marker, wskazujący na jej środek. Dzięki niemu wspinacz ma pewną informację na temat tego, ile liny jeszcze mu zostało, czym znacznie zwiększa się bezpieczeństwo wspinania.

Poliamid użyty do produkcji liny pochwalić się może wysoką elastycznością oraz dobrą wytrzymałością. Ze względu na to, używany jest do produkcji elementów, które muszą pochłonąć dużą dawkę energii.

Lina spełnia wszystkie aktualne założenia norm EN 892 oraz UIAA. O odpowiednie parametry produkcji dba wdrożony przez producenta system zarządzania jakością ISO 9001. Edelweiss jest również członkiem komisji ds. bezpieczeństwa UIAA oraz właścicielem wielu patentów z dziedziny bezpieczeństwa wspinaczki oraz prac na wysokości.

Liny pod marką Edelweiss produkowane były już od końcówki XVIII wieku, jednak to rok 1935 był pierwszym, w którym w ofercie firmy pojawiły się produkty przeznaczone dla wspinaczy. Niecałe 20 lat później Edelweiss pokazał światu pierwszą linę o budowie rdzeniowej, która po dziś dzień jest podstawowym sposobem plecenia lin wspinaczkowych. Produkty z charakterystycznym logo szarotki alpejskiej od zawsze charakteryzowały się wytrzymałością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dba o to cały sztab ludzi, własna fabryka na Madagaskarze oraz bardzo rozbudowany dział R&D. Obecnie Edelweiss to nie tylko liny, ale także pełna kolekcja uprzęży, przyrządów czy karabinków.