Producenci

PrestaShop

Newsletter

ZIMOWY ŚPIWÓR SYNTETYCZNY PINGUIN COMFORT PFM BLUE Powiększ do pełnego rozmiaru

ZIMOWY ŚPIWÓR SYNTETYCZNY PINGUIN COMFORT PFM BLUE

Śpiwór turystyczny COMFORT PFM to klasyczny śpiwór zimowy typu "mumia", z syntetycznym wypełnieniem, wyprodukowany przez znanego czeskiego producenta sprzętu outdoorowego Pinguin.

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

299,99 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-35,00 zł

334,99 zł

COMFORT PFM to ciepły śpiwór przeznaczony do użytku przez cały rok, ze szczególnym uwzględnieniem niskich zimowych temperatur. Jego zakres temperatur (T-comf: -1°C, T-lim: -7°C, T-ekstreme: -24°C) zapewnia komfort noclegu podczas biwaku w trudnych warunkach pogodowych i temperaturach poniżej 0°C - zwłaszcza w okresie od jesieni, przez zimę, aż do wiosny.

Śpiwór COMFORT PFM ma konstrukcję dwuwarstwową i jest ocieplony innowacyjnym wypełnieniem syntetycznym TherrmicFibre PFM - to lekkie sprężyste włókna o wysokiej zdolności magazynowania cząsteczek powietrza, zarówno na ich powierzchni o mikro średnicy, jak i w wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Włókna są silikonowane, co utrwala ich wzajemne położenie, daje stabilną warstwę termoizolacyjną Efekt "sprężyny") oraz zapobiega nasiąkaniu ich wilgocią z otoczenia. Dodatkowym atutem włókien silikonowanych jest też (w razie zamoczenia śpiwora) szybkie ich wysychanie.

COMFORT PFM jest łatwy w konserwacji po sezonie - można go prać w pralce (na delikatnym programie) oraz suszyć w suszarce.

Szczegóły:

 • dwuwarstwowa konstrukcja znacząco zwiększająca parametry termiczne śpiwora, przy zachowaniu niskiej wagi
 • materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield, tworzący ochronną powłokę zapobiegającą uciekaniu ciepłego powietrza, a jednocześnie zapewniającą odpowiednią oddychalność, hydrofobowe wykończenie DWR zapobiega przenikaniu wody do wypełnienia
 • materiał wewnętrzny Poliester Micro Lite  (100% poliester) - szczotkowana tkanina o przyjemnej, zbliżonej do naturalnej bawełny fakturze
 • wypełnienie TherrmicFibre PFM (2 x 150g/m/2) - lekka, puszysta ocieplina ze sprężystych silikonowanych włókien poliestrowych, doskonale magazynujących ogrzane przez użytkownika powietrze
 • profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła
 • solidny dwukierunkowy zamek umożliwia regulację temperatury w śpiworze, przy zamku taśmy zapobiegające wcinaniu materiału w suwak
 • zamek zakryty jest od wewnątrz dodatkową listwą termiczną
 • wewnętrzny kołnierz termiczny ze ściągaczem
 • ergonomiczny kształt mumii eliminuje zbędną przestrzeń do ogrzania
 • możliwość spięcia z drugim śpiworem
 • w komplecie: pokrowiec kompresyjny
Kierunek zamka lewy 
Materiał wewnetrzny Poliester Micro Lite (100% poliester)
Materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield (100% poliester)
Przeznaczony na pory roku wiosna / lato / jesień / zima
Technologie DWR - Durable Water Repellent
Temperatura komfortu (T-comf) -1°C
Temperatura minimalna (T-extreme) -24°C
Temperatura przejściowa (T-lim) -7°C
Waga wypełnienia 400g/m2 (2x200g/m2)
Wymiary (dług. x szer.)  220 x 85/55 cm
Wymiary po spakowaniu 24 x 44 cm (24 x 30 cm po skompresowaniu)
Wypełnienie ocieplające ThermicFibre PFM 2x200g/m2 (włókna syntetyczne silikonowane)
Przeznaczony na wzrost do 195 cm
Zamek YKK z możliwością spięcia z innym śpiworem
Marka Pinguin
Waga 2050g

 

DWR - Durable Water Reppellent oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas produkcji danego produktu. Zastosowanie technologi DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału. Technologia DWR stosowana jest podczas produkcji odzieży, obuwia, a także sprzętuturystycznego jak plecaki czy namioty. W skrócie mówiąc, impregnacja zapewnia nienasiąkliwość, ale nie wodoodporność. 

Impregnacja DWR nie jest na stałe, oznacza to, że dany produkt narażony na częsty kontakt z wodą czy zabrudzeniami, bądź też częste pranie skraca okres przydatności. Aby odnowić właściwości należy stosować impregnację.