Producenci

PrestaShop

Newsletter

Uprząż Edelweiss SWORD junior Powiększ do pełnego rozmiaru

Uprząż Edelweiss SWORD junior

Sword to model dedykowany najmniejszym wspinaczom. Przeznaczona dla dzieci, które wyrosły już z pełnej uprzęży i są gotowe do dalszej zabawy oraz rozwoju w skałach czy na ściance wspinaczkowej. Pomimo, że zaprojektowano ją z myślą o najmłodszych, w żaden sposób nie poskąpiono jej technologii znanych z „dorosłych” modeli. Wygodny oraz ergonomicznie zaprojektowany pas biodrow

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

168,99 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-17,00 zł

185,99 zł

Sword produkowany jest w dwóch kolorach - fuksja oraz niebieski. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać odpowiadającą mu wersję.

Uprząż posiada dwie szybkie klamry na pasie udowym. Oparcie systemu regulacji o taśmy z zabezpieczonym końcem znacząco zwiększa bezpieczeństwo, a płynnie działające klamra oznacza łatwiejsze i szybsze dopasowywanie uprzęży do następnego użytkownika. Po połączeniu tych cech z regulowanymi pasami udowymi otrzymujemy uprząż, która jest nie tylko bezproblemowa w dopasowaniu, ale i będzie rosła razem z użytkownikiem (zakres pasa biodrowego to 50 cm - 70 cm).

Model wyposażono w dwie, ergonomicznie zaprojektowane szpejarki. Umożliwiają one wpięcie zestawu ekspresów lub innych, podręcznych akcesoriów. Zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby nie ograniczały ruchów podczas wspinania. Dodatkowo, z tylu pasa biodrowego znajduje się oczko do dopięcia woreczka.

Uprząż spełnia wszystkie aktualne założenia norm EN 12277 oraz UIAA. O odpowiednie parametry produkcji dba wdrożony przez producenta system zarządzania jakością ISO 9001. Edelweiss jest również członkiem komisji ds. bezpieczeństwa UIAA oraz właścicielem wielu patentów z dziedziny bezpieczeństwa wspinaczki oraz prac na wysokości.

Liny pod marką Edelweiss produkowane były już od końcówki XVIII wieku, jednak to rok 1935 był pierwszym, w którym w ofercie firmy pojawiły się produkty przeznaczone dla wspinaczy. Niecałe 20 lat później Edelweiss pokazał światu pierwszą linę o budowie rdzeniowej, która po dziś dzień jest podstawowym sposobem plecenia lin wspinaczkowych. Produkty z charakterystycznym logo szarotki alpejskiej od zawsze charakteryzowały się wytrzymałością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dba o to cały sztab ludzi, własna fabryka na Madagaskarze oraz bardzo rozbudowany dział R&D. Obecnie Edelweiss to nie tylko liny, ale także pełna kolekcja uprzęży, przyrządów czy karabinków.

Kod produktuHSWMateriałPoliamidObwód pasa50 - 70 cmObwód uda32 - 48 cmWaga275 gLiczba klamer4Liczba szpejarek2NormyCE EN 12277 - UIAA