Producenci

PrestaShop

Newsletter

Uprząż Edelweiss SPIDER JUNIOR-2 Powiększ do pełnego rozmiaru

Uprząż Edelweiss SPIDER JUNIOR-2

Spider Junior-2 to najnowsza wersja uprzęży przeznaczonej dla najmniejszych wspinaczy, którzy jak pająk pną się do góry (stąd też i nazwa). Świetnie sprawdzi się zarówno na ściankach, jak i w ogródkach skalnych. Zapewnia duży komfort podczas wspinania, a dzięki pełnej konstrukcji i podniesieniu punktów wpięcia nie ma ryzyka, że dziecko obróci się głową w dół podczas zjazdu.

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

121,00 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-20,99 zł

141,99 zł

Uprząż została oznaczona kolorystycznie - pętle w kolorze niebieskie przeznaczone są na nogi, a szare na ramiona. Dodatkowo, na plecach wszyto siateczkowy trójkąt, który ułatwia prawidłowe założenie uprzęży. Całość jest tak prosta, że dzieci po krótkim treningu są w stanie ubrać uprząż same, pozostawiając dorosłym jedynie końcową kontrolę.

Uprząż posiada w sumie cztery szybkie klamry. Oparcie systemu regulacji o taśmy z zabezpieczonym końcem znacząco zwiększa bezpieczeństwo, a płynnie działające klamra oznacza łatwiejsze i szybsze dopasowywanie uprzęży do następnego użytkownika. Po połączeniu tych cech z regulowanymi pasami udowymi otrzymujemy uprząż, która jest nie tylko bezproblemowa w dopasowaniu, ale i będzie rosła razem z użytkownikiem (zakres wzrostu dziecka to 90 cm - 130 cm).

Uprząż spełnia wszystkie aktualne założenia norm EN 12277 oraz UIAA. O odpowiednie parametry produkcji dba wdrożony przez producenta system zarządzania jakością ISO 9001. Edelweiss jest również członkiem komisji ds. bezpieczeństwa UIAA oraz właścicielem wielu patentów z dziedziny bezpieczeństwa wspinaczki oraz prac na wysokości.

Liny pod marką Edelweiss produkowane były już od końcówki XVIII wieku, jednak to rok 1935 był pierwszym, w którym w ofercie firmy pojawiły się produkty przeznaczone dla wspinaczy. Niecałe 20 lat później Edelweiss pokazał światu pierwszą linę o budowie rdzeniowej, która po dziś dzień jest podstawowym sposobem plecenia lin wspinaczkowych. Produkty z charakterystycznym logo szarotki alpejskiej od zawsze charakteryzowały się wytrzymałością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dba o to cały sztab ludzi, własna fabryka na Madagaskarze oraz bardzo rozbudowany dział R&D. Obecnie Edelweiss to nie tylko liny, ale także pełna kolekcja uprzęży, przyrządów czy karabinków.

Kod produktuHSJ2MateriałPoliamidWersjaDziecięcaRozmiar90 - 130 cmWaga350 gObwód uda35 - 60 cmTyp klamerSzybkieLiczba klamer4NormyCE EN 12277 - UIAA