Producenci

PrestaShop

Newsletter

Uprząż Skylotec GRANITE MEN Powiększ do pełnego rozmiaru

Uprząż Skylotec GRANITE MEN

Wersja zaprojektowana z uwzględnieniem męskiej anatomii i proporcji ciała. Charakteryzuje się świetnym dopasowaniem oraz krojem, który nie ogranicza ruchów w ścianie.

Więcej szczegółów

2 dostępnych

254,00 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-50,99 zł

304,99 zł

Z Granite jest to jak najbardziej możliwe. Ta w pełni regulowana uprząż to prawdopodobnie najbardziej uniwersalny model w ofercie SKYLOTEC. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas wspinania na ściance czy w skałach, na Via Ferratach lub wielowyciągówkach.

SKYLOTEC ma lata doświadczenia w projektowaniu uprzęży, zarówno sportowych, jak i przemysłowych. Nie zaskakuje więc fakt, że pasy użyte w tym modelu są jednymi z najwygodniejszych na rynku. Oparto je o technologię Perfect Basic Design, która efektywnie rozprowadza obciążenie po całej szerokości, nie wżynając się ani w plecy, ani w podudzia wspinacza. Pasy zapewniają przy tym dużą stabilność podczas wiszenia.

Granite, oprócz pojedynczej klamry na pasie, posiada także regulowane pętle nożne. Oparcie systemu regulacji o taśmy z zabezpieczonym końcem znacząco zwiększa bezpieczeństwo, a płynnie działające klamra oznacza łatwiejsze i szybsze dopasowywanie uprzęży zależnie od warunków. Wszystko to wpisuje się w wyjątkowo uniwersalny charakter tego modelu.

Model posiada cztery obszerne szpejarki. Przednia para jest usztywniona i ma kształt litery „D” - dzięki takiej konstrukcji ekspresy oraz inne niezbędne rzeczy są zawsze pod ręką. Tylne szpejarki są z kolei pozbawione jakichkolwiek wzmocnień, dzięki czemu nie wbijają się w plecy podczas noszenia jednocześnie uprzęży i plecaka. Całość uzupełniają dwa sloty na caritoole oraz oczko do dopięcia woreczka na magnezję. Pomyślano tutaj o wszystkim!

Uprząż posiada wskaźnik zużycia, umieszczony na styku łącznika z pętlami udowymi. W przypadku przetarcia użytkownikowi pokazuje się czytelna, czerwona metka wzywająca do wymiany uprzęży.

Uprząż spełnia wszystkie aktualne założenia normy EN 12271-C. O odpowiednie parametry produkcji dba wdrożony przez SKYLOTEC system zarządzania jakością ISO 9001 oraz autorskie rozwiązania. Każda sztuka jest wielokrotnie indywidualnie kontrolowana w czasie całego procesu produkcji, odpowiadając wysokim standardom narzuconym przez producenta. Co więcej, dotyczy to nie tylko fabryk należących do marki, ale też i jej podwykonawców.

Maksymalna ochrona ludzi znajdujących się na wysokości - takie założenie od samego początku działalności przyświecało marce SKYLOTEC. Ta założona w 1947 roku w niemieckim Neuwied firma przez lata wyrobiła sobie renomę oraz wysoką rozpoznawalność, przede wszystkim wśród wspinaczy przemysłowych, dla których SKYLOTEC ma niesamowicie bogatą ofertę. Szczególnie widoczne jest to w energetyce wiatrowej, gdzie marka jest jednym z potentatów w kwestii ŚOI. Jednak ponieważ nie samą pracą człowiek żyje, firma postawiła też mocno na rozwój w zakresie wspinaczki sportowej oraz Via Ferrat, przygotowując praktycznie kompletne kolekcje niezbędnego sprzętu. Niezależnie od przeznaczenia, produkty SKYLOTEC charakteryzuje wysoka jakość oraz przykuwające uwagę wzornictwo. Zdecydowana większość oferty powstaje w jednej z czterech europejskich fabryk, zlokalizowanych w Niemczech, Szwecji, Słowenii czy na Węgrzech, a o ich jakość dba rozbudowany i skrupulatny dział kontroli jakości.