Producenci

PrestaShop

Newsletter

Ekspres COLT WIRE Powiększ do pełnego rozmiaru

Ekspres COLT WIRE

Ekspres COLT WIRE z karabinkami z zamkami wire. Zestaw doskonale sprawdzi się podczas wspinaczki sportowej, lodowej. Każdy ekspres zawiera karabinki  COLT WIRE STRAIGHT i COLT BENT WIRE połączone taśmą z dyneemy 11 mm.
Karabinek dolny z giętym zamkiem, stabilizowany gumowym pierścieniem O-ring, który utrzymuje karabinek we właściwej pozycji.

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

79,00 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-16,00 zł

95,00 zł

Zamek typu WIRE wyprofilowany, dlatego znakomicie ułatwia wpinanie liny jak i wpinanie do punktów asekuracyjnych.

Ponieważ karabinki są kute matrycowo na gorąco mają świetne parametry wytrzymałościowe. Wyprofilowania na końcach w podłużnej osi karabinka zwiększają powierzchnię pracy liny, to wpływa korzystnie na mniejsze zużycie liny jak i karabinka. Uzyskany kształt dwuteownika znacząco podniósł wytrzymałość karabinka, jednocześnie zachowując jego lekkość. Mają niebywałą wytrzymałość przy otwartym zamku 11 kN.

Informacje dla użytkowników

Kucie na gorąco – Technologia plastycznego odkuwania w matrycy pożądanego kształtu. Ponieważ kucie na gorąco zapewnia homogenizowaną strukturę ziarna, produkt po tym procesie ma zwartą strukturę oraz doskonałe parametry mechaniczne.

Odkuwanie na zimno – Proces ten jest zwykle tańszy niż kucie na gorąco, a produkt końcowy wymaga niewiele, jeśli w ogóle, prac wykończeniowych. Może występować naprężenie szczątkowe materiału, bez wpływu na wytrzymałość sprzętu.

Zamek WIRE  – Zamek wykonany z wytrzymałego cienkiego drutu. Odporny na niskie temperatury, nie zamarza, pozwala uniknąć tzw. efektu bezwładności zamka podczas ruchu liny lub mini uderzenia w skałę.

DŁUGOŚĆ

11 cm

SZEROKOŚĆ TAŚMY

16 mm

MATERIAŁ

Poliamid

WAGA

83 g