Producenci

PrestaShop

Newsletter

Kask Edelweiss VERTIGE Powiększ do pełnego rozmiaru

Kask Edelweiss VERTIGE

Vertige to model dedykowany do parków linowych, ścianek wspinaczkowych czy też okazjonalnego użycia na Via Ferratach. Dzięki swojej prostej, trwałej budowie oraz dużej regulacji świetnie sprawdzi się we wszystkich aktywnościach uwzględniających dużą ilość użytkowników. Wykonano go z trwałych i prostych w utrzymaniu materiałów.

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

186,00 zł

Vertige produkowany jest w dużej ilości opcji kolorystycznych, pozwalając na zróżnicowanie kasków w zależności od grupy klientów, obiektu lub roku zakupu. Kolory są trwałe i bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Kask produkowany jest w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Obsługiwany zakres średnicy zawiera się pomiędzy 54 cm a 62 cm. Dopasowywanie opięcia odbywa się za pomocą prostego systemu paskowego.

W skorupie Vertige znajduje się 10 otworów wentylacyjnych, zapewniających odpowiedni przewiew kasku, nawet w ciepłe, letnie dni. Obok nich producent zainstalował punkty do przytroczenia czołówki.

Chcąc maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo, Edelweiss zainstalował klamerkę zapinaną magnetycznie. W celu zamknięcia jej, wystarczy zbliżyć obie połówki do siebie a przyciąganie wykona resztę. Jest to proste i pewne rozwiązanie, w pełni zgodne z normą EN 12492.

Ponieważ Vertige został zaprojektowany z myślą o regularnym używaniu przez większą liczbą wspinaczy, dużą uwagę poświęcono możliwie bezproblemowe utrzymaniu go w czystości. Kask może w całości zostać umyty wodą lub przy użyciu delikatnych detergentów. W przypadku uszkodzenia wewnętrznej wyściółki właściciel może ją samodzielnie wymienić przy użyciu dedykowanej części zamiennej.

Każdy z produktów Edelweissa posiada indywidualny numer seryjny oraz dokładną datę produkcji (miesiąc i rok). Dzięki takiemu rozwiązaniu coroczna rewizja takiego produktu jest znacznie łatwiejsza. Produkt może pochwalić się długim czasem używania, wynoszącym aż do 10 lat. Dodatkowo, producent przewidział opcję jego składowania do 5 lat przed pierwszym użyciem, umożliwiając maksymalne sumaryczne wydłużenie dopuszczenia do użycia aż do 15 lat od daty produkcji. Należy przy tym pamiętać o regularnej kontroli produktu.

Kask spełnia wszystkie aktualne założenia normy EN 12492. O odpowiednie parametry produkcji dba wdrożony przez producenta system zarządzania jakością ISO 9001. Edelweiss jest również członkiem komisji ds. bezpieczeństwa UIAA oraz właścicielem wielu patentów z dziedziny bezpieczeństwa wspinaczki oraz prac na wysokości.