Producenci

PrestaShop

Newsletter

Mammut Ophir 3 Slide Powiększ do pełnego rozmiaru

Mammut Ophir 3 Slide

Ophir 3 Slide to znakomita uprząż wspinaczkowa szwajcarskiego Mammut’a. Model ten znakomicie sprawdzi się zarówno na ściance, jak i w skałkach czy górach - latem oraz zimą. 

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

179,00 zł

Ma precyzyjnie regulowane pętle udowe oraz pas biodrowy, wyposażonych w szybkie klamry Slide Bloc. Nie wymagają one wstecznego przekładania taśmy, dzięki czemu błyskawicznie i w pełni komfortowo dopasujesz uprząż do swojej sylwetki oraz warstw odzieży, które posiadasz na sobie. Ophir 3 Slide NE skrywa również unikalny, 2-częściowy system konstrukcji pasów, który maksymalizuje wytrzymałość oraz doskonale optymalizuje rozłożenie nacisku na całą szerokość pasa biodrowego i pętli udowych. Za niebywałą wygodę nawet długotrwałego wiszenia odpowiada miękka, 2-warstwowa wyściółka, która mimo grubości nie blokuje naturalnej swobody oddychania, co docenisz zwłaszcza w letnie, upalne dni i podczas intensywnych działań w pionie. Absolutną rewelacją, docenioną zresztą na targach ISPO, jest ultra-mocny, niepodatny na przetarcia łącznik Protector. Całość uzupełniają 4 pojemne, ergonomicznie ukształtowane szpejarki.
 
Właściwości:
- szerokość pasa biodrowego regulowana szybką w obsłudze klamrą Slide Bloc
- anatomicznie dopasowane pętle udowe i pas biodrowy
- 2-warstwowa , miękka wyściółka zapewniająca świetną oddychalność i wentylację
- termicznie wzmocnione, odporne na intensywną eksploatację taśmy
- niezwykle wytrzymałe szwy
- wysoce trwały i odporny na przetarcia łącznik Protector, równomiernie rozkładający ciężar na pętle udowe
- technologia Mammut Indicator – wskaźnik zużycia taśm w postaci barwionego na czerwono włókna
- odpinane z tyłu pętle udowe
- tylna pętla sprzętowa, idealna również na woreczek z magnezją
- podwójne klamry Mammut Slide Bloc – szybkie, łatwe w użytkowaniu, niewymagające wstecznego przekładania taśmy
- dopasowany do męskiej sylwetki pas biodrowy
- 2-częściowa konstrukcja pasków optymalizuje rozłożenie sił na całej szerokości pasa biodrowego; zapewnia pożądaną wygodę i stabilność
- 4 pojemne szpejarki – po 2 z każdej strony
 
Rozmiary:XXL
Waga: 520 g (rozmiar L)
Certyfikacja: CE, EN 12277, UIAA
 
Protector to unikalne rozwiązanie stosowane w uprzężach Mammut, obejmujące wysoce odporny na przetarcia łącznik. Jest to najbardziej newralgiczny element uprzęży, narażony na nieustanne naprężenia, będące skutkiem stale przemieszczającej się liny. By więc długotrwałe wiszenie, zjazdy czy ewentualne odpadnięcia nie wpłynęły destrukcyjnie na tą część, zastosowano wysoce niepodatny na ścieranie materiał. Łącznik Protector wpływa również na równomierne rozłożenie ciężaru na obie pętle udowe, co w znaczny sposób wpływa na zwiększenie komfortu użytkowania. Rozwiązanie to doceniono i wyróżnionio prestiżową nagrodą ISPO.