Producenci

PrestaShop

Newsletter

expres Kestrel Nano 8 Ocun Powiększ do pełnego rozmiaru

expres Kestrel Nano 8 Ocun

Ekspres lżejszy niż powietrze? Prawie! Kestrel QD Nano 8 to faworyt wśród ekspresów wagi piórkowej.

Cena jednego ekspresu.

Więcej szczegółów

3 dostępnych

49,90 zł

Nowoczesna technologia pozwoliła firmie Ocun na stworzenie ekspresów niewiarygodnie lekkich, a przy tym wyjątkowo wytrzymałych. Karabinki agrafkowe Kestrel wykonane są z wysokiej jakości stopów lekkich kutych na gorąco oraz poddanych najlepszej anodyzacji, która wzmacnia powłokę zewnętrzną oraz zapewnia wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Ekspres Kestrel QD Nano 8 zbudowany jest na taśmie z dyneemy o szerokości 8mm. Jest to najlżejsza możliwa konfiguracja ekspresa. Taśmy zszywane są na całej długości, dzięki czemu ekspres jest sztywny, a dolny karabinek zabezpieczone jest przed obracaniem się tak, aby zapobiec przypadkowemu wypięciu się liny lub karabinka z plakietki czy ringa.

Doskonałe, wyjątkowo precyzyjne wykończenie zapewnia płynne ruch zamków i sprawia, że korzystanie z ekspresów Kestrel jest przyjemnością. Ładne kolory nie tylko cieszą oko i dobrze „wychodzą” na zdjęciach, ale również ułatwiają odnalezienie właściwego fiend'a jeśli odpowiednio dobierzemy kolory. Kilka cennych sekund zaoszczędzonych w ten sposób na poszukiwaniu odpowiedniego friend'a może zaważyć na przejściu danego wyciągu. Jednak największą zaletą nowych ekspresów Ocun's jest oczywiście ich waga. Biorąc na wspinaczkę zestaw 20 ekspresów Kestrel zaoszczędzisz wagę jednego litra wody.

Druciane zamki jak zawsze, oprócz niskiej wagi, zapewniają wygodne wpinanie liny, nie przymarzają w zimowych warunkach i nie otwierają się same podczas gdy karabinek uderza o skałę. Dodatkowo ząbek w ekspresach Kestrel jest wygładzony i schowany w taki sposób, że nie zahacza o pozostały sprzęt oraz szpejarki, tak bardzo jak w przypadku większości karabinków typu wire.

  • waga: 60 g
  • karabinek prosty: 80 x 48 mm
  • karabinek gięty: 80 x 48 mm
  • taśma: Dyneema
  • długość taśmy:  15 cm
  • wytrzymałość karab.: 23.8.7 kN
  • wytrzymałość taśmy: 22 kN