Producenci

PrestaShop

Newsletter

skarpety narciarskie Powiększ do pełnego rozmiaru

skarpety narciarskie

Skarpety przeznaczone do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego, touringu, carvingu, a także wszelkich aktywności w niskich temperaturach.Dopasowane są do wszystkich typów butów narciarskich.

Przy ich produkcji wykorzystano najnowszej generacji włókna ISOLFIL i ISOWOOL. 

Więcej szczegółów

2 dostępnych

34,00 zł

Skarpety przeznaczone do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego, touringu, carvingu, a także wszelkich aktywności w niskich temperaturach.Dopasowane są do wszystkich typów butów narciarskich.

Przy ich produkcji wykorzystano najnowszej generacji włókna ISOLFIL i ISOWOOL. W konstrukcji skarpet uwzględniono specyfikę butów narciarskich, miejsca zwiększonego ucisku na stopę oraz miejsca powstawania otarć. Dlatego skarpety te posiadają wyściółki w miejscach newralgicznych, ściągacze i opaski, odpowiednie wzmocnienia oraz płaskie szwy w okolicach palców.

ISOLWOOL – doskonała kombinacja 50% wełny „Merino” i 50% polipropylenu Meraklon. Poprawia wytrzymałość mechaniczną wełny. Skarpetki wykonane z tego materiału wyróżniają się wysoką wytrzymałością i jednocześnie wyjątkowym komfortem cieplnym. Skarpetki wykonane z ISOLWOOL® są aż kilka razy bardziej wytrzymałe niż skarpetki wełniane. Bardzo dobre zabezpieczają przed utratą ciepła dzięki zdolnościom izolacyjnym polipropylenu „Meraklon” i właściwościom strukturalnym wełny. To gwarantuje idealną temperaturę organizmu i to w najtrudniejszych warunkach klimatycznych.  

ISOFIL to wynik zastosowania najdelikatniejszych spośród znanych włókien. Isolfil wykazuje 160 razy niższy poziom chłonności niż bawełna i 8 razy niższy niż poliester. Isolfil umożliwia utrzymanie ciała w suchości poprzez tzw. wicking - wilgoć jest odpychana i transportowana na zewnątrz materiału. Kolejną ważną cechą jest niskie przewodnictwo cieplne - Isolfil utrzymuje stałą temperaturę i bardzo wolno się wychładza.

  • Elastyczne ściągacze w okolicach śródstopia i kostki zapewniające doskonałe dopasowanie do stopy oraz zabezpieczają przed zsuwaniem się i skręcaniem.
  • Połączenie i konstrukcja włókien pozwalają na optymalny transport wilgoci na zewnątrz skarpety dzięki czemu stopy pozostają suche i ciepłe.
  • Wzmocnienia na piętach oraz w obszarze palców i goleni, wykonane są z trójwarstwowego, profilowanego frotte przez co absorbują wstrząsy i chronią przed otarciami oraz zwiększają trwałość skarpet.
  • Specjalny ścieg na podbiciu zapobiega zsuwaniu i fałdowaniu skarpet.
  • Płaski szew w okolicach palców zapobiega otarciom.

Produkowane w rozmiarach: 27-30, 31-34, 35-37, 38-40, 41-43, 44-46

Skład:

  • Isolwool – 35%,
  • Islofil – 35%,
  • Poliamid – 29%,
  • Elastyn – 1%